TXS2SA-LT-1.5V-1-X
Part No
TXS2SA-LT-1.5V-1-X
Description
TXS RELAY 2 FORM C 1.5V
Coil Current :
46.7 mA
Coil Insulation :
Coil Type :
Latching, Dual Coil
Coil Voltage :
1.5VDC
Contact Material :
Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Contact Rating (Current) :
10 mA
Must Operate Voltage :
1.2 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Switching Voltage :
10VDC - Max