JMGSC-12M
Part No
JMGSC-12M
Description
JMGSC-12M = M39016/41-035M
Coil Voltage :
12VDC
Contact Rating (Current) :
1 A
Must Operate Voltage :
7 VDC
Must Release Voltage :
0.64 VDC
Operate Time :
4 ms
Operating Temperature :
-65°C ~ 125°C
Switching Voltage :
115VAC, 28VDC - Max
Datasheets
JMGSC-12M
Manufacturer related products
    OEC GRS1132M CARD GUIDE L=110 MM
    OEC G6030 CARD GUIDE 64MM