JMGAPD-12M
Part No
JMGAPD-12M
Description
JMGAPD-12M = M39016/18-028M
Coil Voltage :
12VDC
Contact Rating (Current) :
1 A
Features :
Diode
Must Operate Voltage :
7 VDC
Must Release Voltage :
0.63 VDC
Operating Temperature :
-65°C ~ 125°C
Release Time :
4 ms
Switching Voltage :
115VAC, 28VDC - Max
Datasheets
JMGAPD-12M
Manufacturer related products
    OEC GRS1132M CARD GUIDE L=110 MM
    OEC G6030 CARD GUIDE 64MM