HC4ED-HP-AC12V
Part No
HC4ED-HP-AC12V
Description
RELAY GEN PURP 4PDT 12V
Coil Current :
100 mA
Coil Voltage :
12VAC
Contact Rating (Current) :
1 A
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Must Operate Voltage :
9.6 VAC
Must Release Voltage :
3.6 VAC
Operating Temperature :
-40°C ~ 60°C
Switching Voltage :
250VAC - Max