HC4E-L-DC110V-D
Part No
HC4E-L-DC110V-D
Description
RELAY GEN PURP 4PDT 110VDC
Coil Current :
11 mA
Coil Voltage :
110VDC
Contact Material :
Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Rating (Current) :
2 A
Must Operate Voltage :
88 VDC
Must Release Voltage :
11 VDC
Operating Temperature :
-50°C ~ 60°C
Seal Rating :
Sealed - Fully
Switching Voltage :
250VAC - Max