KAL25JB25R0
Part No
KAL25JB25R0
Description
RES CHAS MNT 25 OHM 5% 25W
Operating Temperature :
-55°C ~ 275°C
Power (Watts) :
25W
Resistance :
25 Ohms
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
KAL25JB25R0
  • Ohmite
    RES CHAS MNT 20 OHM 5% 50W
    RES CHAS MNT 5 OHM 1% 50W
    RES CHAS MNT 10 OHM 1% 50W
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RES CHAS MNT 4 OHM 5% 50W
  • Vishay / Huntington Electric, Inc.
    RES CHAS MNT 25 OHM 5% 50W
  • Ohmite
    RES CHAS MNT 100 OHM 5% 50W
    RES CHAS MNT 75 OHM 5% 50W
    RES CHAS MNT 150 OHM 5% 50W
    RES CHAS MNT 22 OHM 5% 100W
    RES CHAS MNT 1 OHM 5% 100W