FVTS05R2E5R000JE
Part No
FVTS05R2E5R000JE
Description
RES CHAS MNT 5 OHM 5% 5W
Lead Style :
Combo Leads
Operating Temperature :
-55°C ~ 350°C
Power (Watts) :
5W
Resistance :
5 Ohms
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
FVTS05R2E5R000JE
  • Ohmite
    RES CHAS MNT 20 OHM 5% 50W
  • Stackpole Electronics, Inc.
    RES CHAS MNT 5 OHM 1% 50W
  • Stackpole Electronics, Inc.
    RES CHAS MNT 10 OHM 1% 50W
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RES CHAS MNT 4 OHM 5% 50W
    RES CHAS MNT 25 OHM 5% 50W
  • Ohmite
    RES CHAS MNT 100 OHM 5% 50W
    RES CHAS MNT 75 OHM 5% 50W
    RES CHAS MNT 150 OHM 5% 50W
    RES CHAS MNT 22 OHM 5% 100W
    RES CHAS MNT 1 OHM 5% 100W