TVR10560KSY
Part No
TVR10560KSY
Description
Varistor 10mm 56V
Stock
20
Current - Surge :
500 A
Energy :
7J
Features :
Maximum AC Volts :
35 V
Maximum DC Volts :
45 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
62 V
Varistor Voltage (Min) :
50 V
Varistor Voltage (Typ) :
56 V