TVR14361KS9BY
Part No
TVR14361KS9BY
Manufacturer
Thinking Electronics Industrial Co.
Description
Varistor 14mm 360V
Stock
15
Manufacturer :
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
Current - Surge :
4.5 kA
Energy :
93J
Features :
Maximum AC Volts :
230 V
Maximum DC Volts :
300 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Disc 14mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
396 V
Varistor Voltage (Min) :
324 V
Varistor Voltage (Typ) :
360 V