OA254AN-11-2TB
Part No
OA254AN-11-2TB
Description
FAN AXIAL 254X89MM 115VAC TERM
Air Flow :
600.0 CFM (16.80m³/min)
Noise :
55.0dB
Operating Temperature :
-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Power (Watts) :
45.00W
RPM :
2000 RPM
Size / Dimension :
Round - 254mm Dia
Static Pressure :
0.450 in H2O (112.1 Pa)
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
5.4 lbs (2.4 kg)
Width :
89.00mm