LY H9GP-HZKY-36-1-350-R18-Z
Part No
LY H9GP-HZKY-36-1-350-R18-Z
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED OSLON YELLOW 590NM 3SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Lighting - Color
Color :
Yellow
Current - Max :
1A
Current - Test :
350mA
Lumens/Watt @ Current - Test :
86 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
68lm (39lm ~ 97lm)
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
3-SMD, No Lead
Product Status :
Last Time Buy
Supplier Device Package :
3-SMD
Temperature - Test :
25°C
Viewing Angle :
90°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.26V