LY H9GP-JYKX-45-1-350-R33-Z-VEN
Part No
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED OSLON YELLOW 589NM 3SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Lighting - Color
Color :
Yellow
Current - Max :
1A
Current - Test :
350mA
Lumens/Watt @ Current - Test :
85 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
3-SMD, No Lead
Product Status :
Last Time Buy
Supplier Device Package :
3-SMD
Temperature - Test :
25°C
Viewing Angle :
90°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.26V