GW PSLR31.EM-LRLS-XX55-1-150-R18
Part No
Description
LED DURIS 4000K GW PSLR31 SMD
CCT (K) :
4000K
Color :
White, Neutral
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
200mA
Current - Test :
150mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
140lm (130lm ~ 150lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Lumens/Watt @ Current - Test :
151 lm/W
Product Status :
Not For New Designs
Supplier Device Package :
SMD
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
6.2V