GW P9LR35.EM-L9M6-XX56-1-180-R18
Part No
Description
LED WHITE 3500K DIFFUSED SMD
CCT (K) :
3500K
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
800mA
Current - Test :
180mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
205lm (170lm ~ 240lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Lumens/Watt @ Current - Test :
205 lm/W
Product Status :
Active
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
5.55V