GW PSLM31.CM-GPGR-A838-1-65-R18
Part No
Description
LED DURIS S5 2700K 2SMD
Product Category :
LED Lighting - White
CCT (K) :
2700K
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
200mA
Current - Test :
65mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
20lm (18lm ~ 22lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Lumens/Watt @ Current - Test :
106 lm/W
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.9V