GW SBLMA2.EM-HPHR-XX31-1-65-R18
Part No
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED DURIS S2 COOL WHT 6500K SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Lighting - White
CCT (K) :
6500K
Color :
White, Cool
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
150mA
Current - Test :
65mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
32lm (28lm ~ 36lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Lumens/Watt @ Current - Test :
169 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
0806 (2016 Metric)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
2016
Viewing Angle :
150°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.9V