LUW W5SM-KYLX-4C8E-24E4-350-R18-Z
Part No
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED GOLDEN DRAGON WHITE
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Lighting - White
CCT (K) :
6500K
Color :
White, Cool
CRI (Color Rendering Index) :
Current - Max :
1A
Current - Test :
350mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
101lm (71lm ~ 130lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Lumens/Watt @ Current - Test :
90 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2-SMD, Gull Wing Exposed Pad
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
2-SMD
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.2V