LUW H9QP-6M8M-JN-8E8G-700-R18-Z
Part No
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED OSLON BLACK FLAT SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Lighting - White
CCT (K) :
Color :
White
CRI (Color Rendering Index) :
Current - Max :
1.2A
Current - Test :
700mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
241lm (201lm ~ 280lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Lumens/Watt @ Current - Test :
109 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1515 (3838 Metric)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
3-SMD
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.15V