GW P7STA1.EM-VGVH-40S3-1-700-R33-XX
Part No
Description
LED ULT HIGH PWR P 7070 SMD
CCT (K) :
4000K
Color :
White, Neutral
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
1.05A
Current - Test :
700mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
Flux @ 85°C, Current - Test :
1120lm (1080lm ~ 1160lm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
139 lm/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
11.5V