LUW G5GP-GZHX-7D8F-0-100-R18-Z-IND
Part No
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED ADVANCED POWER TOPLED SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Lighting - White
CCT (K) :
Color :
White
CRI (Color Rendering Index) :
Current - Max :
200mA
Current - Test :
100mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
29lm (24lm ~ 33lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Lumens/Watt @ Current - Test :
91 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
4-SMD, Gull Wing
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
4-PLCC
Viewing Angle :
135°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.2V