RQB-50Y54
Part No
RQB-50Y54
Description
DC-DC,14-160V INPUT, 54V/0.93A O
Stock
24
Current - Output (Max) :
930mA
Efficiency :
90%
Features :
Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Power (Watts) :
50 W
Voltage - Input (Max) :
160V
Voltage - Input (Min) :
14V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
54V