CFM40S150
Part No
CFM40S150
Description
AC/DC CONVERTER 15V 40W
Stock
45
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus, FCC, TUV
Current - Output 1 :
2.67 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
85%
Features :
Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
40W
Standard Number :
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
4.242 kV
Voltage - Output 1 :
15V