CFM41S150-T
Part No
CFM41S150-T
Description
AC/DC CONVERTER 15V 40W
Stock
99
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus, DEMKO, FCC
Current - Output 1 :
2.67 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
90%
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
40W
Standard Number :
60335-1; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
15V