CFM40M240
Part No
CFM40M240
Description
AC/DC CONVERTER 24V 40W
Stock
29
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CE, cURus, FCC, TUV
Current - Output 1 :
1.67 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
88%
Features :
Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
40W
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
5.656 kV
Voltage - Output 1 :
24V