MFLA1206R5100FS
Part No
MFLA1206R5100FS
Description
CURRENT SENSE RES 1/2W .510 OHM
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
510 mOhms
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%