CPT-3016C-120
Part No
CPT-3016C-120
Manufacturer
CUI Devices
Description
BUZZER PIEZO 12V 30.6MM TH
Stock
564
Manufacturer :
CUI Devices
Product Category :
Alarms, Buzzers, and Sirens
Approval Agency :
Current - Supply :
20mA
Driver Circuitry :
Transducer, Externally Driven
Duration :
Frequency :
3.4kHz
Ingress Protection :
Input Type :
DC
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Single Tone
Operating Temperature :
-30°C ~ 100°C
Port Location :
Top
Product Status :
Active
Ratings :
Sound Pressure Level (SPL) :
100dB @ 12V, 10cm
Technology :
Piezo
Termination :
PC Pins
Voltage - Rated :
12 V