PLD-21N30PQ
Part No
PLD-21N30PQ
Manufacturer
Mallory Sonalert Products
Description
BUZZER PIEZO 12V 24MM TH
Stock
81
Manufacturer :
Mallory Sonalert Products
Product Category :
Alarms, Buzzers, and Sirens
Approval Agency :
Current - Supply :
12mA
Driver Circuitry :
Indicator, Internally Driven
Duration :
Frequency :
3kHz
Ingress Protection :
Input Type :
DC
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Dual Tone
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Port Location :
Top
Product Status :
Active
Ratings :
Sound Pressure Level (SPL) :
80dB @ 12V, 30cm
Technology :
Piezo
Termination :
PC Pins
Voltage - Rated :
12 V
Voltage Range :
3 ~ 30V