DFNA4991FT1
Part No
DFNA4991FT1
Description
RES ARRAY 4 RES 4.99K OHM 8VDFN
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power Per Element :
50mW
Resistance (Ohms) :
4.99k
Resistor Matching Ratio :
±0.025%
Resistor-Ratio-Drift :
±3ppm/°C
Supplier Device Package :
8-DFN (4x4)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%