DFNA5001DT1
Part No
DFNA5001DT1
Description
RES ARRAY 4 RES 5K OHM 8VDFN
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power Per Element :
50mW
Resistance (Ohms) :
5k
Resistor Matching Ratio :
±0.025%
Resistor-Ratio-Drift :
±3ppm/°C
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%