CRB1A2E154JT
Part No
CRB1A2E154JT
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
RES ARRAY 2 RES 150K OHM 0606
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Circuit Type :
Isolated
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
4
Number of Resistors :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0606, Concave
Power Per Element :
62.5mW
Product Status :
Obsolete
Resistance (Ohms) :
150k
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Supplier Device Package :
0606
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±5%