CRB2A4E301JT
Part No
CRB2A4E301JT
Description
RES ARRAY 4 RES 300 OHM 0804
Number of Pins :
8
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0804, Concave, Long Side Terminals
Power Per Element :
62.5mW
Resistance (Ohms) :
300
Supplier Device Package :
0804
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±5%