AS33-M42M-B53
Part No
AS33-M42M-B53
Manufacturer
Broadcom
Description
MOD 33MM 42B MT 5V M3 HUB BISS
Manufacturer :
Broadcom
Product Category :
Encoders - Industrial
Actuator Type :
External Magnet, Not Included
Built in Switch :
No
Detent :
No
Encoder Type :
Magnetic
Mounting Type :
Chassis Mount, Motors
Orientation :
Vertical
Output Type :
BiSS-C
Product Status :
Active
Pulses per Revolution :
Programmable
Rotational Life (Cycles Min) :
Termination Style :
Connector
Voltage - Supply :
4.5V ~ 5.5V