BGS-DL30CN
Part No
BGS-DL30CN
Description
BGS LASER SENSOR 50-300MM NPN M8
Stock
4
Adjustment Type :
Adjustable, 4-Turn Potentiometer
Operating Temperature :
-10°C ~ 40°C (TA)
Response Time :
700µs
Voltage - Supply :
10V ~ 30V
Datasheets
BGS-DL30CN
  • Panasonic
    SENSOR THROUGH-BEAM 1.13MM
  • Panasonic
    SENSOR REFLECTV 5MM NPN OPEN COL
    SENSOR RETROREFL 5M NPN OPEN COL
    SENSOR REFLCTV 25MM NPN OPEN COL
    SENSOR REFLECTIVE 25MM NPN LT ON
    SENSOR DIFFUSE 160MM PNP