BGS-DL10TCP
Part No
BGS-DL10TCP
Description
BGS LASER SENSOR 20-100MM PNP M8
Stock
9
Adjustment Type :
Adjustable
Operating Temperature :
-10°C ~ 40°C (TA)
Response Time :
1.5ms, 14ms
Voltage - Supply :
10V ~ 30V
Datasheets
BGS-DL10TCP
  • Panasonic
    SENSOR THROUGH-BEAM 1.13MM
  • Panasonic
    SENSOR REFLECTV 5MM NPN OPEN COL
    SENSOR RETROREFL 5M NPN OPEN COL
    SENSOR REFLCTV 25MM NPN OPEN COL
    SENSOR REFLECTIVE 25MM NPN LT ON
    SENSOR DIFFUSE 160MM PNP