ICB30L50F10NOM1
Part No
ICB30L50F10NOM1
Manufacturer
Carlo Gavazzi
Description
SENSOR PROX INDUCTIVE 10MM CYL
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Product Category :
Proximity Sensors - Industrial
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP67
Material - Body :
Nickel-Plated Brass
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (TA)
Output Type :
NPN-NO, 4-Wire
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M30
Product Status :
Active
Response Frequency :
1kHz
Sensor Type :
Inductive
Shielding :
Unshielded
Termination Style :
Connector
Voltage - Supply :
10V ~ 36V