PTCHP12S130HYE
Part No
PTCHP12S130HYE
Description
THERMISTOR PTC 1.2K OHM 35% COIN
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Coin 11.8mm Dia x 2.0mm W
Active
Resistance @ 25°C :
1.2 kOhms
Resistance Tolerance :
±35%