RTAC32S05M25NS
Part No
RTAC32S05M25NS
Actuator Length :
25.00mm
Actuator Type :
Round (6mm Dia), Slotted
Circuit per Deck :
DP5T
Current Rating (Amps) :
150mA (AC/DC)
Depth Behind Panel :
18.70mm
Number of Poles per Deck :
2
Number of Positions :
5
Voltage Rating - AC :
60 V
Voltage Rating - DC :
60 V