RTAC33S03M25FS
Part No
RTAC33S03M25FS
Actuator Length :
25.00mm
Actuator Type :
Flatted (6mm Dia)
Circuit per Deck :
3P3T
Current Rating (Amps) :
150mA (AC/DC)
Depth Behind Panel :
18.70mm
Number of Poles per Deck :
3
Number of Positions :
3
Voltage Rating - AC :
60 V
Voltage Rating - DC :
60 V