SCF4030-15-01
Part No
SCF4030-15-01
Description
FUSE TRIGGERABLE 15A 36V 1 CELL
Stock
366
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
50A
Class :
Current Rating (Amps) :
15A
Features :
3 ~ 5V Triggerable
Operating Temperature :
-20°C ~ 60°C
Package / Case :
1612 (4030 Metric)
Voltage Rating - DC :
36 V