BSPM1600TNR
Part No
BSPM1600TNR
Description
VARISTOR 480V 30KA MOD PLUG-IN
Current - Discharge (Max) (8/20µS) :
30 kA
Current - Discharge (Nom) (8/20µS) :
15 kA
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C
600VAC
Voltage - Protection Level (VP) (2416) :
2.5 kV