BSPM4230WER
Part No
BSPM4230WER
Description
VARISTOR 230V 40KA MOD PLUG-IN
Approval Agency :
CE, KEMA
Current - Discharge (Nom) (8/20µS) :
20 kA
Current - Short Circuit Rating (SCRR) :
50 kA
Features :
Remote Signaling Contacts, Thermally Protected
Form :
Module Only
Number of Poles :
4
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C
Type :
Type 2
Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV) :
275VAC
Voltage - Protection Level (VP) (2416) :
1.25 kV