BZB784-C4V3,115
Part No
BZB784-C4V3,115
Manufacturer
Nexperia
Description
NEXPERIA BZB784 - VOLTAGE REGUL
Manufacturer :
Nexperia
Current - Reverse Leakage @ Vr :
3 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) :
90 Ohms
Operating Temperature :
150°C
Power - Max :
350 mW
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
4.3 V