BZB784-C7V5,115
Part No
BZB784-C7V5,115
Manufacturer
Nexperia
Description
DIODE ZENER ARRAY 7.5V SOT323
Manufacturer :
Nexperia
Current - Reverse Leakage @ Vr :
1 µA @ 5 V
Impedance (Max) (Zzt) :
15 Ohms
Power - Max :
180 mW
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
7.5 V