2BZX84C47
Part No
2BZX84C47
Description
ZENERDIODE,SOT-23,47V,0.3W,5%
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50 nA @ 32.9 V
Impedance (Max) (Zzt) :
170 Ohms
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Power - Max :
300 mW
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
47 V