2BZX84C2V4
Part No
2BZX84C2V4
Description
Zener, 2.4V, 0.3W, 5%
Impedance (Max) (Zzt) :
100 Ohms
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Power - Max :
300 mW
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
2.4 V