DZ3S068D0L
Part No
DZ3S068D0L
Description
DIODE ZENER ARRAY 6.8V SSMINI3
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 4 V
Impedance (Max) (Zzt) :
30 Ohms
Package / Case :
SC-89, SOT-490
Power - Max :
150 mW
Supplier Device Package :
SSMini3-F3-B
Tolerance :
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1 V @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
6.8 V