DZ3S056D0L
Part No
DZ3S056D0L
Description
DIODE ZENER ARRAY 5.6V SSMINI3
Current - Reverse Leakage @ Vr :
500 nA @ 2.5 V
Impedance (Max) (Zzt) :
40 Ohms
Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
SC-89, SOT-490
Power - Max :
150 mW
Supplier Device Package :
SSMini3-F3-B
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1 V @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
5.6 V