TSZU52C36 RGG
Part No
TSZU52C36 RGG
Description
DIODE ZENER 36V 150MW 0603
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 27 V
Impedance (Max) (Zzt) :
90 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TJ)
Power - Max :
150 mW
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
36 V