CZRER9V1B-HF
Part No
CZRER9V1B-HF
Description
DIODE ZENER 9.1V 150MW 0503
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 7 V
Impedance (Max) (Zzt) :
10 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power - Max :
150 mW
Tolerance :
±3%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
9.1 V