55A7354-20-92-3CS2768
Part No
55A7354-20-92-3CS2768
Description
CBL 1COND STRND 20AWG 600V ORG
Cable Type :
Hook-Up, Shielded
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
19/32
Jacket Color :
Orange
Length :
Operating Temperature :
150°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
20 AWG
    SEALING SLEEVE 0.025-0.085" WIRE
    SEALING SLEEVE 0.150" WIRE